Hakkımızda - Lingua Matik
Selam, ben Merve

Selam, ben Merve

Lingua Matik’in kurucusu, öğretim görevlisi ve yaşam koçu

İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliğinden mezun oldum ve şu anda da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’da Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım.

50

Instagram @linguamatikcom

100

Tiktok @linguamatikcom

İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimim için Portekiz’e gittim.

Lizbon Üniversitesi’nde yine aynı alana yoğunlaşıp İngilizce dilinin öğretimine dair uzmanlaşarak çalışmalarımı tamamladım. Yüksek lisans tezimi İngilizcenin Türkiye’de ve Portekiz’deki durumu, Türklerin ve Portekizlilerin İngilizceye olan tutumları ve yeterlilikleri üzerine yazdım.

İngilizce, Portekizce ve İspanyolca dillerini konuşabiliyorum. ⭐

Tüm eğitim hayatım boyunca hep tek bir hedefim oldu. Tüm bilgilerimi özgürce öğrencilerime yansıtabileceğim bir eğitim kurumu kurmak. 

Türklerin İngilizceye olan tutumunun negatif olduğunu görüp bunu değiştirme hedefiyle temellerini Portekiz’de attığım Lingua Matik’i kurdum. Lingua Matik 2020’den beri Türkiye’de  çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Udemy eğitimlerime göz attınız mı?

İngilizce öğrenme yolculuğunun başarılı bir şekilde ilerlemesi için motivasyonun önemini yaptığım araştırmalardan gördükten sonra, öğrencilerin mental sağlığına yardımcı olmak için Riccon Üniversitesi’nden Yaşam Koçluğu Eğitimi aldım.

Eğer yaşam koçluğu eğitimilerimden de yaralanmak isterseniz UDEMY kurslarımı incleyebilirsiniz.

Need help?