1 1

MERVE KİMDİR?

Hadi Lingua Matik'in kurucusu İngilizce öğretmenimizi yakından tanıyalım.

Adsiz tasarim 2 1
photo 2023 01 14 14 46 33

Selam! Ben MERVE.

Ben Lingua Matik’in kurucusu, Öğretim Görevlisi ve Yaşam Koçu Merve Erçin.

İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliğinden mezun oldum ve şu anda da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’da Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım.

İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimim için Portekiz’e gittim.

Lizbon Üniversitesi’nde yine aynı alana yoğunlaşıp İngilizce dilinin öğretimine dair uzmanlaşarak çalışmalarımı tamamladım. Yüksek lisans tezimi İngilizcenin Türkiye’de ve Portekiz’deki durumu, Türklerin ve Portekizlilerin İngilizceye olan tutumları ve yeterlilikleri üzerine yazdım.

İngilizce, Portekizce ve İspanyolca dillerini konuşabiliyorum.

Tüm eğitim hayatım boyunca hep tek bir hedefim oldu. Tüm bilgilerimi özgürce öğrencilerime yansıtabileceğim bir eğitim kurumu kurmak. Türklerin İngilizceye olan tutumunun negatif olduğunu görüp bunu değiştirme hedefiyle temellerini Portekiz’de attığım Lingua Matik’i kurdum. Lingua Matik 2020’den beri Türkiye’de  çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 

Yabancı dil öğrenmenin ne kadar yorucu ve stresli bir süreç olduğunu çok iyi biliyorum. Aynı şeyleri yabancı dil öğrenirken uzun süre ben de hissettim. Türkiye’de ve yurt dışında dünyaca ünlü dil okullarında dünyanın dört bir yanından öğrencilerle çalışma fırsatım oldu. Gezdiğim onlarca ülke, edindiğim bilgiler, tecrübelerim, birlikte çalışma fırsatı bulduğum yüzlerce öğrenci sayesinde bir çok farklı öğrenme şekli gördüm. Aldığım eğitimler ve edindiğim bilgilerle bütün bu deneyimlerimi birleştirip ingilizceyi kolay, anlayarak ve konuşmaya dayalı bir eğitimde birleştirdim.

İngilizce öğrenme yolculuğunun başarılı bir şekilde ilerlemesi için motivasyonun önemini yaptığım araştırmalardan gördükten sonra, öğrencilerin mental sağlığına yardımcı olmak için Riccon Üniversitesinden Yaşam Koçluğu Eğitimi aldım. 

Eğer yaşam koçluğu eğitimilerimden de yaralanmak isterseniz UDEMY kurslarımı incleyebilirsiniz. 

WhatsApp Image 2023 02 09 at 15.52.54 1

Kamera arkası 🙂

Need help?